Tyto potraviny byste nikdy neměli skladovat v lednici

Většina lidí se proto snaží nějak zabránit tomu, aby se potraviny po nákupu rychle zkazily. Někteří lidé uchovávají určité potraviny v chladničce, aby si je uchovali déle. Mnoho lidí ale neví, že uchovávání určitých potravin v lednici může mít přesně opačný účinek. Ve skutečnosti se mnoho potravin kazí rychleji a dokonce ztrácejí chuť, když jsou v chladničce. To znamená, že velké množství jídla se vyhodí, aniž by se zkreslilo.

jablka

Jablka jsou jedlá 1-2 týdny při pokojové teplotě. Ovoce obsahuje enzymy, které se správně aktivují pouze při pokojové teplotě. Proto jsou jablka tak výživná. Je však důležité si uvědomit, že jablečná švestka uvolňuje určité množství plynu, což způsobuje, že ostatní blízké ovoce dozrává rychleji. Ideální by proto bylo skladovat jablka odděleně od ostatního ovoce. Pokud jste tedy dostali jako dárek košík jablek, neskladujte je v lednici!

bazalka

Mnozí nevědí, že bazalku nelze skladovat v lednici. Místo toho mohou dát koření do misky se studenou vodou. Naplňte ji a poté ji můžete zamrazit. Zní to divně, ale opravdu to funguje.

Brambor

Brambory by měly být vždy skladovány na tmavém a suchém místě. Nízké teploty v lednici způsobují, že se škrob rychleji mění na cukr. Brambory je také nutné vždy vyjmout z pytle, ve kterém byly dodány. Takto zůstanou déle čerstvé.

Rajčata

Od této chvíle nedávejte rajčata do lednice. Samotný chlad způsobuje, že zelenina ztrácí chuť a rychleji se kazí. Rajčata skladujte nejlépe na suchém místě. Vydrží tak dlouho čerstvé a chutné.

Burákové máslo

Nevadí vám zapíchnout nůž do tvrdého arašídového másla? Máme na to jednoduché řešení. Stačí uložit arašídové máslo z lednice a během chvilky bude krémové!

Vejce

Většina lidí dává vajíčka do lednice automaticky, aniž by o tom přemýšleli. Nedávná studie však ukázala, že nezáleží na tom, zda jsou vejce uchovávána při pokojové teplotě nebo v chladničce.

Sójová omáčka

Sojová omáčka je ideální alternativou k soli a je také velmi chutnou omáčkou. Věděli jste, že sójovou omáčku lze skladovat až šest měsíců? Pokud se omáčka nechá otevřená déle, omáčka může ztratit chuť, ale i tak je dobrá. Skladujte nejlépe na suchém a tmavém místě.

Papája

Papája je lahodné exotické ovoce, které je nyní dostupné také po celý rok. Jednak papája déle vydrží v lednici. Na druhou stranu získávají vlivem chladu vodovou chuť. V tomto případě se musíte sami rozhodnout, kterému z nich dáte přednost.

Ocet

Ocet je velmi kyselý a dokáže i udržet! Není to dobré? Teprve poté, co nasekáte nějaké čerstvé bylinky nebo zeleninu a vložíte je, je třeba ocet uchovávat v lednici, ale i v tomto případě je čas počkat. Takže zatímco datum spotřeby je vytištěno na lahvičce s octem, nemusíte se starat o detaily.

Salám

Salám vám řekne něco, co možná nevíte. Ve skutečnosti je potřeba většinu salámů chránit před chladem, protože salám potřebuje „dýchat“. Určitě jste viděli, že někteří turisté podnikají dlouhou túru. Pokud však kupovaný salám říká, že musí být chlazený, udělejte to, co říká štítek.

Sušenky a dorty

Totéž platí pro sladkosti, jako je pečivo, sušenky a koláče. Pravda, mimo lednici se skladují ne tak dlouho jako uvnitř, ale v lednici se pečivo rychleji nudí. Udržujte cannoli na pracovní ploše na místě.

Sirup

Pokud jste ten typ člena rodiny, který používá sklenici sirupu několik měsíců, je naprosto bezpečné ji uložit do skříně. Nízká koncentrace vody a vysoká koncentrace cukru znamenají, že většinu sirupů, včetně javorového sirupu a zlatého sirupu, skladujete mimo lednici. Sirupy houstnou při teplotě v lednici, což není ideální, pokud jimi budete sypat palačinky.